Sebastián chce rozprávať

Sebastián Putnoki, 14 r.

Trvanie výzvy: 8. apríla 2015 - 30. júna 2015

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Získanie finančných prostriedkov na logopedickú starostlivosť

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.3.1995

IČO: 31751245

Ulica: Zemplínska 15/A

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

Sebastián chce rozprávať

Sebastián nevie rozprávať. Logopedická starostlivosť, ktorá mu môže pomôcť, stojí veľa peňazí a Sebastianova rodina si ju v žiadnom prípade nemôže dovoliť zaplatiť.
Za Sebastiana preto prosíme: Pomôžte! Otvorte mu perspektívu. Dovoľte, aby aj jeho život bol plnohodnotný, šťastný a užitočný.

Sebastian Putnoki je prváčikom v Základnej škole vo Veľkej Ide. S rodičmi a piatimi súrodencami býva v osade, oddelenej múrom od obce. Rodina žije veľmi skromne.
Terajší Sebastian sa už nedá ani porovnaťs tým úbohým chlapčekom,  ktorý  v septembri nastúpil do školy. Na začiatku školského roka takmer nerozprával, teraz mu to už trochu  ide. Potrebujete však veľa trpezlivosti, aby ste aj porozumeli, čo hovorí.  
Na polročnom vysvedčení mal štvorky.
„Ako je to možné,“ čudujeme sa, keď vidíme, že matematické príklady rieši prvý z triedy a kým sa ostatné deti trápia s rátaním, už si kreslí. Po desiatom príklade doniesol liečebnej pedagogičke Majke pekný, hotový obrázok...
Sme v popoludňajšom školskom klube vo Veľkej Ide, ktorý pre deväť náhodne vybraných rómskych prvákov z málopodnetného prostredia robí ETP Slovensko. Uplatňuje v ňom Feuersteinovu metódu inštrumentálneho obohacovania. Deti jej vplyvom rýchlo napredujú vo svojom vývoji.
Avšak čo z toho, že si Sebastian rozvíja myslenie, keď svoje myšlienky nedokáže vyjadriť rečou? Má veľmi vážnu poruchu reči, ktorú dokáže odstrániť iba špecialista – logopéd. S jeho pomocou má chlapec do budúcnosti šancu, bez neho nie.


Ďalšie informácie

Facebook
www.facebook.com/pages/ETP-Slovensko/188441727845961?ref=hl

S dieťaťom pracujeme
denne

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
niekoľkokrát do mesiaca

Web
www.etp.sk

Naša organizácia je zameraná
  • na prácu s deťmi a mládežou
  • na vzdelávanie deti a mládeže
  • na prácu s marginalizovanými skupinami
  • na komunitnú prácu
Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?