Učebnice z anglického a nemeckého jazyka pre ...

Denis Csiszár, 20 r.

Trvanie výzvy: 29. októbra 2014 - 29. októbra 2015

Túto výzvu podporíte aj zdieľaním

Cieľ výzvy

Cieľom výzvy je uhradiť náklady na učebnice z nemeckého a anglického jazyka + triedny fond.

Autor výzvy

Dátum vzniku: 1.3.1995

IČO: 31751245

Ulica: Zemplínska 15/A

Mesto: Košice

PSČ: 04001

Štát: Slovensko

Príbeh

Učebnice z anglického a nemeckého jazyka pre Denisa

Denis pochádza z osady vo Veľkej Ide. Je úplná sirota. Žije so súrodencami pri sestrinej rodine. Bývajú v obecnom byte v skromných, ale veľmi čistých podmienkach. Jeho snom je stať sa policajtom. Tento rok začal študovať v Košiciach na SOŠ Ostrovského, odbor športový manažment. Jeho študovanie nestíha sestra financovať. Platí mu cestovné a aj jeho sestre, ktorá tiež študuje a dochádza do Košíc a na knihy už nedokáže našetriť peniaze aj keď sa veľmi snaží. Prosíme podporiť vzdelanie pre Denisa a obraciame sa na dobré srdcia.

Denis je veľmi skromný chlapec, ktorý vie čím chce byť a čo chce v živote dosiahnuť.Má svoje sny a ciele. Jedinou prekážkou je, že nemá 60,-eur na učebnice. 2 pracovné zošity a 2 knihy.  Od septembra sa hanbil na niekoho obrátiť s prosbou o pomoc, v škole o jeho probléme tiež nevedia, a už dostáva  5 a poznámky za nenosenie učebníc. K tomu všetkému ešte potrebuje vyplatiť 20,-eur na triedny fond. Nie je lajdák, len to nevie ovplyvniť a nemôže za túto situáciu. Prosíme o pomoc a vyzbieranie 80,-eur pre Denisa na knihy a triedny fond.

Aktualizácie

Denis je druhák20. 10 2015

Kamoši z webu, ktorí sa predrokom ukázali ako skutoční, skvelí kamoši, pozvali sedemnásťročného DenisaCsiszára z Veľkej Idy do Bratislavy na stretnutie s predsedomparlamentu Petrom Pellegrinim. Bol to pre neho veľký a nezabudnuteľný zážitok... Prezrel si Bratislavu za vidnai potme, vychutnal si pohľad na mesto z mosta i z vtáčejperspektívy kaviarne UFO, prešiel sa po rušných uliciach, pozvali ho naružinovské hody, na prechádzku okolo Dunaja... Organizácii Ľudia ľuďom jeúprimne vďačný. A nielen za bratislavské zážitky...

Približne pred rokom sa veľmi trápil,hoci na prvý pohľad sa zdalo, že by sa mal tešiť. Ako jednému z nemnohých mladýchľudí  z osady vo Veľkej Ide sa mu podariloštudovať na strednej škole v Košiciach. Lenže ... Denis je sirota, starása oňho nezamestnaná sestra a v rodine ich je viac. Ledva mu „naškrabali“na cestovné do školy, ale na učebnice jazykov už neostalo. Prvý školský mesiacDenis premýšľal, kde a ako hľadať pomoc. V škole sa hanbil priznať, prečo sa neučí...  Keď konečne našiel odvahu a zverilsa s problémom v komunitnom centre ETP Slovensko,prostredníctvom Kamošov z webu sa mu láskaví ľudia zozbierali na učebnice.Napriek tomu, že sa svedomito učil, bez ďalšej pomoci darcov by nemoholdokončiť prvý ročník – pred koncom školského roka už rodina nemala ani nacestovné.

Teraz je na strednej škole druhák,rád sa učí a ide mu to dobre.  Študujezaujímavý odbor, bude z neho športový manažér. Ťažká finančná situácia rodinyvšak trvá: Niet peňazí na cestovné do školy. Jedna cesta stojí 71 centov, čižedenne Denisovi treba 1,42 €.  Mesiac má najmenej  dvadsať pracovných dní a do koncaškolského roka je ešte takmer deväť mesiacov...

 

ETP Slovensko


Knihy kúpené :)28. 11 2014

ŠestnásťročnýDenis z osady vo Veľkej Ide už chodí do školy spokojný, má všetky potrebné učebnice i zošity,uhradené školské poplatky. Naplno sa môže venovať štúdiu a nepotrebuje sarozptyľovať nemilými myšlienkami na to,  ako „zakamuflovať“ dôvod, prečo muchýbajú učebnice z cudzích jazykov. Nemal ich prvé dva školské mesiacea bolo to z prostého dôvodu: Nedokázal  na ne pozbieraťpeniaze. Keď sa s tým zveril v miestnom komunitnom centre, ETPSlovensko dalo výzvu s prosbou o pomoc na stránku ludialudom.sk  a behom hodiny mal  vyriešený problém. 

ZaDenisom Csiszárom sme zašli, aby sme si overili, či je všetko v poriadku. Vyzerá, že je. Len čo príde zo školy, už vyberá z tašky knihy, abysa pustil do učenia. Domáca príprava na  vyučovanie mu zaberá dve – trihodiny denne. Rád by sa učil aj dlhšie, ale vstáva zavčasu, aby stihol naautobus, ktorý stojí hodný kúsok od osady. Denis má veľkú výhodu v tom, že hoškola naozaj baví. Je prvákom na strednej škole v Košiciach v odboremanažment športu a je presvedčený, že v tejto problematike sa našiel.

„Najviacma zaujíma predmet teória a didaktika športu. Učili sme sa napríklad ajo tom, ako sa športovalo v starovekom Grécku,“ hovorí. Páči sa mu ajpredmet  anatómia a fyziológia človeka, ale zdá sa mu dosť náročný. Ťažšie mu ide slovenčina, najmä písanie slohov, ale s tým mu pomáhamentorka ETP Slovensko.

Denisnemá rodičov, obaja zomreli. Mamu sa mu snaží nahradiť staršia sestra Lucia,ktorá sa ho po maminej smrti ujala a otca jej muž Robert – ten mu sosvojím maturitným vzdelaním slúži zároveň ako príklad. Denis sa zase možnostane príkladom pre osemročného Luciinho Marka, ktorý mu nakukuje cez plece,keď sa učí.

Ešte raz ďakujeme všetkým darcom, vďaka ktorým sa podarilo v krátkom čase vyzbierať peniaze na knihy a triedny fond pre Denisa!


Ďalšie informácie

S dieťaťom pracujeme
niekoľkokrát do mesiaca

S rodičmí dieťaťa sme v kontakte
nepravidelne

Naša organizácia je zameraná
  • na prácu s deťmi a mládežou
  • na vzdelávanie deti a mládeže
  • na prácu s marginalizovanými skupinami
  • na komunitnú prácu
Nahlásiť

Stránka obsahuje nepravdivé, urážajúce alebo neetické informácie

Ste si istý, že chcete vymazať aktualizáciu?